Our product range includes a wide range of 4mm stainless steel glass connector, 2.5mm stainless steel glass connector, 10mm stainless steel glass connector, 3mm stainless steel glass connector, 5mm stainless steel glass connector and 8mm stainless steel glass connector.
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | Glass To Glass |
| Joint Angle | Adjustable |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | SS304 |
| Finish | Polished |
| Glass Thickness | 4mm |
| Brand Name | Parmeshwar Industries |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Shape | U Shape |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | Glass To Glass |
| Joint Angle | Adjustable |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Grade | SS304 |
| Finish | Polished |
| Glass Thickness | 2.5mm |
| Brand Name | Parmeshwar Industries |
| Color | Silver |
| Shape | U Shape |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | Glass To Glass |
| Joint Angle | Adjustable |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Grade | SS304 |
| Finish | Polished |
| Glass Thickness | 10 mm |
| Brand Name | Parmeshwar Industries |
| Color | Silver |
| Shape | U Shape |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | Wall To Glass |
| Joint Angle | Adjustable |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | SS304 |
| Finish | Polished |
| Glass Thickness | 3mm |
| Color | Silver |
| Brand Name | Parmeshwar Industries |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Shape | U Shape |
Minimum order quantity: 500 Piece
3mm Stainless Steel Glass Connector is a compact, high-strength fitting designed for secure and durable connections between glass panels in frameless or semi-frameless installations.
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | Glass To Glass |
| Joint Angle | 90 Degree |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | SS304 |
| Finish | Polished |
| Glass Thickness | 5mm |
| Brand Name | Parmeshwar Industries |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Shape | U Shape |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | Wall To Glass |
| Joint Angle | Adjustable |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Grade | SS304 |
| Finish | Polished |
| Glass Thickness | 8 mm |
| Color | Silver |
| Brand Name | Parmeshwar Industries |
| Shape | U Shape |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | Glass To Glass |
| Joint Angle | Adjustable |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Grade | SS304 |
| Finish | Polished |
| Glass Thickness | 7mm |
| Brand | Parmeshwar Industries |
| Color | Silver |
| Shape | U Shape |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | Wall To Glass |
| Joint Angle | Adjustable |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | SS304 |
| Finish | Polished |
| Glass Thickness | 12 mm |
| Brand Name | Parmeshwar Industries |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Color | Silver |
| Shape | U Shape |
Minimum order quantity: 500 Piece
Sanjaybhai Ashokbhai Khunt (CEO)
Parmeshwar Industries
Plot No . 3, Survey No. 316, Balaji Aims, Kothariya Khokhadadal Road, B/H Sardar Gaushala, Near, Raghuvir Steel, Kothria
Rajkot - 360022, Gujarat, India