Manufacturer of a wide range of products which include 2mm ss302 glass l connector, 7mm ss302 glass l connector, 2.5mm ss302 glass l connector, 3mm ss302 glass l connector, 12mm ss302 glass l connector and 10mm ss302 glass l connector.
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Size | 2mm |
| Brand | Parmeshwar Industries |
| Color | Silver |
| Surface Finish | Polished |
| Material Grade | SS302 |
Minimum order quantity: 500 Piece
2mm SS302 Glass L Connector is a compact and precisely engineered fitting designed to connect two 2mm thick glass panels at a 90-degree angle.
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Size | 7 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Silver |
| Brand | Parmeshwar Industries |
| Material Grade | SS302 |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Size | 2.5 mm |
| Brand | Parmeshwar Industries |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Silver |
| Material Grade | SS302 |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Size | 3 mm |
| Color | Silver |
| Brand | Parmeshwar Industries |
| Surface Finish | Polished |
| Material Grade | SS302 |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Size | 12 mm |
| Brand | Parmeshwar Industries |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Golden |
| Material Grade | SS302 |
Minimum order quantity: 500 Piece
12mm SS302 Glass L Connector ensures superior structural support, corrosion resistance, and a sleek architectural finish, making it ideal for a wide range of frameless glass installations.
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Size | 10mm |
| Brand | Parmeshwar Industries |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Surface Finish | Polished |
| Material Grade | SS302 |
Minimum order quantity: 500 Piece
10mm SS302 Glass L Connector offers strong structural support, corrosion resistance, and a clean, modern look — ideal for frameless glass installations in both residential and commercial settings.
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Size | 8 mm |
| Color | Silver |
| Brand | Parmeshwar Industries |
| Surface Finish | Polished |
| Material Grade | SS302 |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Silver |
| Size | 6mm |
| Brand | Parmeshwar Industries |
| Material Grade | SS302 |
Minimum order quantity: 100 Piece
Sanjaybhai Ashokbhai Khunt (CEO)
Parmeshwar Industries
Plot No . 3, Survey No. 316, Balaji Aims, Kothariya Khokhadadal Road, B/H Sardar Gaushala, Near, Raghuvir Steel, Kothria
Rajkot - 360022, Gujarat, India